بازکردن تیکت

اگر شما در مرکز آموزش راهنمایی برای مشکل خود پیدا نکرده اید، می توانید با ارسال یک تیکت و انتخاب دپارتمان مناسب از ما سوال کنید.


  فروش / مالی

چنانچه در رابطه با فاکتور ها ٬ سفارشات موفق یا ناموفق و کدهای تخفیف و مواردی که به بخش مالی و فروش مربوط هست نیاز دارید لطفا درخواست خود را از این دپارتمان برای ما ارسال کنید


  پشتیبانی / فنی

چنانچه نیاز به پشتیبانی بخش فنی برای سرویس های تهیه شده سوالی دارید یا به مشکلی برخورد کردید لطفا درخواست خود را از این دپارتمان برای ما ارسال کنید


  راه اندازی اولیه اپلیکیشن

چنانچه پس از ثبت سفارش نیاز به راه اندازی اپلیکیشن توسط اپ پاش را دارید به این دپارتمان درخواست خود را ارسال کنید.


  انتشار در مارکت

چنانچه در مورد انتشار اپلیکیشن در مارکت های مختلف مانند کافه بازار ٬ گوگل پلی ٬ سیب اپ و ... سوالی دارید، لطفا درخواست خود را به این دپارتمان ارسال کنید.


  سوالات قبل از خرید

چنانچه قبل از سفارش در اپ پاش نیاز به مشاوره یا گفتگو در مورد سوالات قبل از خرید دارید با این دپارتمان در ارتباط باشید.


  پیشنهادات و انتقادات

چنانچه در مورد امکانات سیستم ٬ اپلیکیشن ها ٬ افزونه ها و موارد دیگر پیشنهاد یا انتقادی دارید ٬ لطفا آن را از طریق این دپارتمان ارسال کنید.


  درخواست سفارشی سازی

چنانچه سوالی در رابطه با درخواست های سفارشی سازی اختصاصی اپلیکیشن درخواستی دارید ٬ لطفا آن را با توضیحات کامل و گویا از طریق این بخش برای ما ارسال کنید ٬ توجه داشته باشید که توضیحات کاملتر باعث میشود برآورد دقیق تری از درخواست شما داشته باشیم ٬ همکاران ما در اولین فرصت درخواست شما را بررسی و شما را راهنمایی خواهند کرد ( همچنین قبل از ارسال درخواست لطفا قوانین مربوط به سفارشی سازی را در این بخش مطالعه کنید https://apppash.com/rules )